2014 V6 Turbo motor F1 Lajmet e fundit:

2014 sjell epokë të re Turbo me rifutjen e motorëve V6 Turbo në Formula 1 gara me 1.6 litër motorët turbo të vetme, dhe 8 gearboxes shpejtësi.

V6 Turbo F1 Williams Honda

Kjo do të jetë ndryshimi më i madh në Formula 1 për më shumë se 2 dekada. Unë mendoj se kjo mund të çojë në një periudhë ku një ekip dominon para se të tjerët të kapur dorë. Paratë e mia është në Ferrari.

Unë mendoj se Ferrari mund të matem feat McLaren-së prej 12 nga 16 fiton garën e vitit 1984, kur motori TAG Porsche bëri debutimin e tillë mbresëlënëse.

turbo

Renault, Mercedes, Ferrari, COSWORTH, i pastër dhe ndoshta më shumë mund të furnizimit me motorët, thashethemet vazhdojnë për Honda, VW, Audi dhe më shumë ..

Ajo do të jetë një ndryshim det në rregullat F1 ... lexoni të gjitha këtu, siç ndodh, kjo faqe është e dedikuar për të ardhmen e Formula 1, motorëve V6 turbo, dhe shumë më tepër ... 2014 countdown ka filluar tashmë, lexoni artikujt e fundit më poshtë:

Formula 1 në vitin 2014 me turbo motor makina duhet të jetë spektakolare - të rritur turbo për parakalim, largimet flakë si lëndë djegëse merr djegur në arrati, mbi 8 gearboxes të reja me shpejtësi, dhe një furnizues të ri të motorit në PURE Ne mendojmë se ndoshta gara të reja në Cape Town - Afrika e Jugut, dhe Mallorca , dhe ndoshta Dubai , si dhe 2 gara të reja amerikane, Grand Prix Austin dhe Grand Prix New Jersey.

F1-TURBO Formula 1 kthehet në motorët turbo të përdorura në epokën e madhe të 80 kur Senna , Piquet, Prost, Mansell dhe u kthehet e tyre për të dominuar F1. Motorët turbo luajtur rolin e tyre në eksitim, për shkak të kuaj-fuqi jashtëzakonshëm ata prodhuar dhe on / off shpërndarjen e pushtetit që e bëri ata një pjesë të vogël për të përzënë.

  • Kush do të jetë ekipi i parë për të provuar e tyre motor turbo V6 në një udhë garë?
  • Çfarë do të tingëllojë si motor?
  • Si do të funksionojë sistemi rigjenerimin e energjisë ERS?
  • A do Williams vjedhin një marshim në konkurrencën me përvojën e tyre nga zhvillimin e tyre hibride energjisë për Le Mans prototipa Audi Hybrid?
  • Cili prodhues do të jetë e ardhshme për t'u bashkuar F1 sipas rregullave të reja?
  • A do Honda apo Audi përshtatur motorët e tyre V6 Turbo për F1?
  • A do F1 ndonjëherë përdorin një motor V6 Turbo naftë?

Kontrolloni sërish rregullisht dhe ne do t'ju sjellë raporte nga seancat provë dhe më shumë .. Nëse ju të gjithë të dhurojë mjaftueshme unë do të zvarritet edhe veten në një seancë provë dhe për të marrë disa fotografi mbi gardh!

(Një tip pak për askënd duke shkuar në një qark të racës në një ditë të testimit:! Merrni ujdisje hap alumini shkallë tuaj - Ju mund pastaj të merrni nivelin tuaj sy mbi krye të nivelit gardh në disa qoshe të!).

A ka dikush kujtohet kur qarqeve garë ishin kamera miqësore? Brands Hatch përdorur për të edhe të ketë Kodak Shtojcë në brendësi të Druids. Gjithsesi unë dal nga tema, brenda 12 muajve të ardhshëm ne duhet të shohim dhe dëgjojmë motorë reja v6 turbo dhe mos të jetë i befasuar nëse motori është pak të drejtë më mirë se të tjerët ..

Besueshmëria duhet të jetë shumë më mirë se ajo ishte në 80 kështu që nuk presin për të parë shumë zjarre!

Submit to StumbleUpon Digg This Pjesë

Komentet janë të mbyllura.